Konferencja „Majówka Młodych Biomechaników” im. prof. Dagmary Tejszarskiej

W dniach 19-21.05.2017 r. Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej dr inż. arch. Agnieszka Labus uczestniczyła w konferencji „Majówka Młodych Biomechaników” im. prof. Dagmary Tejszarskiej w Ustroniu jako Gość Honorowy na zaproszenie Dziekana Wydziału Inżynierii Biomedycznej oraz Przewodniczącego Komitetu Naukowego Konferencji Pana prof. dr hab. inż. Marka Gzika. W konferencji brało udział wielu naukowców, przedstawicieli świata biznesu oraz studentów związanych z dziedziną biomechaniki. Najbardziej innowacyjne tematy dotyczące inżynierii rehabilitacyjnej, endoprotezoplastyki, jak również inżynierii biomedycznej w leczeniu wad twarzy i czaszki zostały wygłoszone między innymi przez: prof. Reinhard’a Schnettler’a (Giessen, Niemcy), dr Lidię Wisniewska (Grenada, Hiszpania), dr. Michael’a Schär’a (Berno, Szwajcaria), prof. Raphael’a Olszewskiego (Bruksela, Belgia).

Dzięki uczestnictwie w konferencji Dyrektor CITT dr inż. arch. Agnieszka Labus miała okazję poinformować o działalności jednostki CITT PolSl oraz o projekcie Inkubator Innowacyjności +, współfinansowanym przez MNiSW, którego realizacja będzie trwała 2 lata na Politechnice Śląskiej.