Piknik Rodzinny – „Śląsk Maturzystom”

W sobotę (13.05.2017) Centrum Innowacji i Transferu Technologii uczestniczyło w wydarzeniu „Śląsk Maturzystom”, które odbyło się w formie Pikniku Rodzinnego. Główną częścią eventu były znakomite prezentacje popularnonaukowe poszczególnych wydziałów, mające na celu promowanie Politechniki Śląskiej jako uczelni przyjaznej młodym ludziom. Swoje występy zaprezentowali dr inż. Jarosław Sikorski z Instytutu Fizyki, dr inż. Kamil Barczak z Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów, dr inż. Paweł Jarka z Instytut Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych, a także studenci Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych. Podczas zwiedzania Łąki Igrowej można było napotkać na wiele atrakcji, między innymi: przejazd bolidem, pokazy dronów, warsztaty malarskie, oraz konstruowanie budowli z makaronu. Na kampusie pojawiły się stanowiska wydziałów oraz jednostek politechnicznych, w tym także stanowisko naszego Centrum. Całe wydarzenie zakończyło się wspaniałymi koncertami plenerowymi. Na scenie pojawili się Miuosh oraz Mesajah.

Stanowisko naszego Centrum cieszyło się sporą popularnością wśród osób, które tego dnia pojawiły się na Pikniku.