Piknik Nauki i Kultury

9 czerwca w Parku Naukowo Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach odbył się rodzinny „Piknik Nauki i Kultury”, który został zorganizowany przez Forum Nowej Gospodarki.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Gospodarki niskoemisyjnej jako szansy dla woj. śląskiego i małopolskiego”. Wystawa nowych technologii połączona została z pokazami naukowymi oraz licznymi występami.

Wśród wystawców znalazły się nie tylko liczne koła naukowe, organizacje rządowe oraz pozarządowe, ale też jednostki naukowe woj. śląskiego.

Politechnika Śląska reprezentowana była przez połączone siły przedstawicieli Centrum Popularyzacji Nauki, Wydziału Chemicznego, Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, jak również Brokera Innowacji CITT – Piotra Gutwińskiego.

Podczas trwania pikniku na stosiku Politechniki Śląskiej można było zapoznać się z szeroką ofertą badawczą i rozwojową uczelni, nawiązać nowe kontakty i pozyskać ciekawe informacje, zapoznać się z ofertą studiów, skorzystać z porad dla przedsiębiorców odnośnie współpracy, a na koniec poczęstować się słodkościami.