Podsumowanie VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

18-20 października 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.  Tegoroczna, edycja Kongresu realizowana była pod hasłem „Uwolnić biznes”. Podczas trzech dni w wykładach i warsztatach biznesowych udział wzięło ponad 6 tys. osób, z 30 krajów, w tym delegacje z Chin, Iranu oraz Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli biznesu, nauki i samorządu.  Kongres swoją obecnością zaszczycili wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, europarlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, Metropolii Śląsko – Zagłębiowskiej, włodarze miast, a także rektorzy uczelni wyższych. Uczestnicy kongresu mieli okazję by wspólnie, podczas wielu paneli, a także sesji plenarnych, dyskutować o współpracy na linii biznes – nauka – samorząd. Tematowi temu została poświęcona także sesja sejmiku wojewódzkiego.

Wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw były VII Targi Biznes Expo. Jest to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez marketingowych w zakresie usług i produktów dla biznesu. Przyciąga licznych przedsiębiorców reprezentujących firmy, zarówno z wieloletnią tradycją, jak i nowe przedsiębiorstwa poszukujące partnerów do prowadzenia swojego biznesu. Targi Biznes Expo są doskonałą okazja do zaprezentowania swojej oferty szerokiemu gronu odbiorców, do spotkań, wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych. W tegorocznej edycji Targów Biznes Expo udział wzięło ponad 100 wystawców. Ponadto w ramach imprezy można było spotkać się z ekspertami z różnych dziedzin, wziąć udział w warsztatach i prezentacjach oraz zdobyć cenną wiedzę dotyczącą zarządzania własną firmą.

W ramach imprezy Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zorganizowała Wyspę Wynalazków, celem prezentacji osiągnięć naukowych. Było to miejsce, w którym utalentowani konstruktorzy, wynalazcy, naukowcy mogli zaprezentować efekty swoich prac naukowo badawczych. Zarówno Wyspa Wynalazków, jak i stoisko CITT cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników Kongresu.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym za pomoc i mamy nadzieję spotkać się z Państwem za rok na kolejnym tego typu wydarzeniu.

Autor: MD