Lokalny SmartLab – START–UP z sukcesem. Od inkubacji do akceleracji.

SmartLab to wspólna, darmowa inicjatywa sektora nauki, biznesu oraz administracji. Harmonijna współpraca wymienionych sektorów przyczynia się do budowy nowoczesnego społeczeństwa zdolnego sprostać wyzwaniom, jakie niesie za sobą postęp. Każdy z wymienionych sektorów wnosi niezbędne elementy, bez których niemożliwe jest osiągnięcie zamierzonych efektów. Uczelnie dostarczają przyszłych specjalistów, którzy mogą kreować współczesną rzeczywistość. Biznes dysponuje odpowiednimi środkami, aby przyszli specjaliści mieli adekwatne narzędzia pracy. Natomiast administracja stwarza obszar na którym odbywa się współpraca. Współdziałanie stwarza potencjalne korzyści dla wszystkich uczestników.

Lokalny SmartLab jest już trzecim zorganizowanym pod auspicjami CITT. Tym razem dedykowany został rozwiązaniom z obszaru budowy maszyn, inżynierii materiałowej oraz transportu. Organizowany przy współpracy władz wydziałów oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, objęty patronatem JM Rektora. Organizowany z myślą o przyszłych absolwentach Politechniki Śląskiej oraz młodych naukowcach, którzy pragnęliby dowiedzieć się jak przekuć pomysł/ideę w komercyjny sukces.

Organizowane wydarzenie ma charakter innowacyjny, ze względu na przyjęcie nowoczesnej konwencji/formuły łączącej wykłady, moderowaną dyskusję ekspertów z praktycznymi warsztatami.

Zapisy: biznes@polsl.pl

Liczba miejsc ograniczona

Rejestracja na WYDARZENIE

Lokalny SmartLab – START-UP z sukcesem. Od inkubacji do akceleracji

14.15 – 14.30 Powitanie JM Rektor Prof. dr hab.inż. Arkadiusz Mężyk

Prof. dr hab. Inż. Anna Timofiejczuk Dziekan Wydziału MT

14.30 – 15.00 Wykład inauguracyjny Piotr Wojaczek
(były Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej)
15.00 – 16:30 Panel ekspercki/dyskusyjny Prowadzenie, koordynacja dr Ireneusz Jóźwiak Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości
  „Pomysł na biznes i co dalej?”

Jak skutecznie promować biznes za pomocą social media

Jakub Nagórski (CEO agencji kreatywnej, CO-Founder Grupy Spindigital.Pro, CMO Business Partner AbyssGlass )
  „Miejsce na biznes” (jak samorząd może wesprzeć rozwój biznesu przez różnego rodzaju inicjatywy) Aleksandra Monsiol – Szatkowska

Główny specjalista w wydziale obsługi inwestorów

Miasto Katowice

Wsparcie finansowe

Skąd wziąć pieniądze na sfinansowanie pomysłu – wsparcie konwencjonalne (dotacja PUP, UE inne), niekonwencjonalne (venture capital, „anioły biznesu”)

Lucyna Sikora Dyrektor Zespołu ds. Doradztwa i Informacji Fundusz Górnośląski S.A.
  Wsparcie instytucjonalne

Gdzie szukać wsparcia – instytucje otoczenia biznesu

Jak Akcelerator Technologiczny Gliwice wspiera rozwój innowacyjnych projektów B+R.

Tomasz Gardian Ogrody Przedsiębiorczości

Judyta Grzebniewska Akcelerator Technologiczny Gliwice sp. z o.o.

17.00 – 17.30 Przerwa kawowa
17:30 – 18:30 Warsztaty praktyczne „Jak wybrać optymalny model biznesowy”(?) Roman Warkocz Stowarzyszenie „Narzędziownia”
18:30 – 19:00 Zakończenie