TANGO 3 (Wspólne Przedsięwzięcie NCN i NCBR) – szkolenie dla nauczycieli akademickich pracowników Politechniki Śląskiej

Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Centrum Zarządzania Projektami zaprasza pracowników na bezpłatne szkolenie dotyczące zasad wnioskowania w trwającym konkursie TANGO 3.

Wspólne Przedsięwzięcie TANGO ma na celu wsparcie rozwoju technologii bazujących na wynikach badań podstawowych. Program skierowany jest do jednostek naukowych podejmujących, działania dotyczące praktycznego wykorzystania uzyskanych wyników badań podstawowych.

Nabór Wniosków prowadzony będzie w systemie elektronicznym OSF, dostępnym pod adresem https://osf.opi.org.pl, w sposób ciągły od dnia 14 czerwca 2018 do dnia 20 grudnia 2018 roku (do godz. 16:00) w podziale na dwa etapy:

• Etap I: od dnia 14 czerwca do dnia 21 września 2018 roku (do godz. 16:00);
  • Etap II: od momentu zamknięcia Etapu I do dnia 20 grudnia 2018 roku (do godz. 16:00).

Dofinasowanie będzie stanowiło 100 % wartości projektu, przy czym maksymalna wartość grantu nie będzie mogła przekroczyć 200 tyś. złotych.

O środki mogą wyłącznie ubiegać się projekty  dla których podstawą realizacji są projekty obejmujące badania podstawowe, finansowe w ramach jednego z następujących konkursów NCN:  OPUS, PRELUDIUM, SONATINA, SONATA, SONATA BIS, HARMONIA, MAESTRO, SYMFONIA, POLONEZ.

Szkolenie odbędzie się dnia 24 lipca 2018 w Auli Centrum Innowacji i Transferu Technologii w godz. 10:30  – 14:00.

W ramach szkolenia pracownicy Biura Obsługi Projektów Krajowych przedstawią:

– warunki udziału w konkursie,

– aktualne wytyczne dotyczące konkursu TANGO 3,

– procedury obowiązujące w Uczelni dotyczące składania wniosków TANGO 3.

W ramach szkolenia pracownicy Centrum Innowacji i Transferu Technologii przedstawią:

– praktyczną wiedzę w zakresie sporządzania wniosku aplikacyjnego wraz z prowadzeniem przedmiotowych etapów projektu,

– rolę brokera w konkursie.

Dodatkowo, pracownicy Centrum Innowacji i Transferu Technologii będą dla Państwa dostępni w celu udzielania zindywidualizowanych porad.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc chętne osoby prosimy o przesłanie zgłoszenie na adres czp1@polsl.pl do dnia 20 lipca 2018.

Serdecznie zapraszamy !!!