Już 10 kwietnia o godzinie 16:00 w murach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach rozpocznie się innoSHARE’19 on the road: Meetup, w trakcie którego będzie można posłuchać i poznać właścicieli startupów deep tech, przedsiębiorczych naukowców, ekspertów wspierających rozwój innowacji, właścicieli firm, partnerów oraz funduszy Venture Capital. Jest to wydarzenie poprzedzające 5. edycję innoSHARE UNIversity 2019 – „Tu nauka staje się biznesem”, czyli miejsca, gdzie naukowcy, startupy, spin-offy, MŚP, liderzy projektów naukowo-badawczych i entuzjaści technologii uczą się, jak stworzyć międzynarodową firmę z badań naukowych, projektu R&D czy startupu.

Wydarzenie jest nie tylko przestrzenią networkingu dla środowiska innowacji, nauki i biznesu, ale także jest okazją dla uczestników, aby nabrali wiedzy m.in. w zakresie tworzenia własnego biznesu, pozyskiwania środków finansowych czy też umiejętności negocjacyjnych. Program wydarzenia zawiera punkty tj.:

• impactTALKs – prelekcje dot. unikalnych doświadczeń twórców innowacyjnych rozwiązań, praktyków ochrony własności intelektualnej i instytucji otoczenia nauki i biznesu;
  • DeepTECH JOBS – panel na temat wymagań dla pracowników firm i startupów opartych na badaniach, rozwoju oraz wysokich technologiach;
  • STANDING on the shoulders of GIANTS – prelekcja jak tworzyć firmę wysokich technologii oraz jak współtworzyć projekty ze starszym mentorem z biznesu;
  • impact INVESTING – panel na temat sposobów finansowania projektów naukowo-badawczych
  • StartupPITCH – 2-minutowe wystąpienia startupów, spin-offów oraz projektów naukowo-badawczych wyłonionych przez Polskę Innowacyjną ze zgłoszonych online aplikacji.

W wydarzeniu wezmą udział m.in.:

• Jacek Kubrak – Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji
  • dr Martyna Dudzicz – Centrum Innowacji i Transferu Technologii
  • dr Anna Ogar – CEO Insignes Labs
  • Filip Klar – Wiceprezes Zarządu AOMB Kancelaria Rzeczników Patentowych
  • Marek Gabryś – Wiceprezes AIUT
  • Sławomir Olejnik – CEO Fundacji Polska Innowacyjna
  • Jacek Kotra – Wiceprezes Akcelerator Technologiczny Gliwice sp. z o.o.
  • dr inż. Ireneusz Jóźwiak – Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Zapisy na wydarzenie są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona. Rejestrację dla uczestników oraz więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.meetups.innoshare.pl

Zachęcamy również startupy, spin-offy oraz projekty naukowo-badawcze do udziału w StartupPITCH. Zgłoszenia trwają do 8 kwietnia. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie prezentacji do organizatorów (max. 10 MB i do 10 slajdów) na adres: startup.pitch@polandinnovative.com oraz przejście weryfikacji jej przedstawicieli. Najlepsze projekty wygrają szkolenie z tworzenia elevator pitch, darmowy bilet PREMIUM na innoSHARE UNIversity 2019 oraz PITCH na jego scenie.