Centrum Inkubacji i Transferu Technologii
Politechniki Śląskiej

W imieniu Jego Magnificencji Rektora Politechnika Śląska prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie

PRACOWNI NOWOCZESNYCH SYSTEMÓW PROWADZENIA RUCHU KOLEJOWEGO

Pracownia powstała w ramach „Strefy Innowacji Miasta Katowice – Miejski Inkubator Przedsiębiorczości i Transferu Technologii” przy współudziale Miasta Katowice. Wykonawcą dydaktycznej makiety kolejowej była firma Rail-Mil Computers z Warszawy. Pracownia ma być miejscem w którym studenci Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej będą mieli możliwość nabyć umiejętności praktyczne w zakresie prowadzenia ruchu pociągów, obsługi systemów sterowania ruchem kolejowym i sygnalizacji kolejowej. Pracownia może służyć również jako miejsce poszerzania wiedzy przez pracowników Zarządców Infrastruktury Kolejowej i Przewoźników Kolejowych w zakresie prowadzenia ruchu kolejowego.