Kontakt

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii
Politechniki Śląskiej23 kwietnia (czwartek) o 10 odbędzie się webinarium dedykowane wsparciu przedsiębiorców w okresie zagrożenia epidemicznego wywołanego pandemią wirusa COVID-19. 
Po rejestracji zostanie wysłany link do webinarium na platformie GoToMeeting, która zapewnia interaktywne uczestnictwo w spotkaniu i zadawanie pytań. 
Podczas spotkania zostanie przedstawiony Śląski pakiet dla gospodarki. W spotkaniu będzie uczestniczył pan Wojciech Kałuża – Wicemarszałek Województwa Śląskiego.
Webinarium podzielone na 5 filarów:
✅ I FILAR – POŻYCZKI OBROTOWE I PŁYNNOŚCIOWE WRAZ Z INNYMI UPROSZCZENIAMI W ZAKRESIE WSPARCIA ZWROTNEGO Fundusz Górnośląski S.A.
✅ II FILAR – WSPARCIE PRACODAWCÓW W UTRZYMANIU MIEJSC PRACY Wojewódzki Urząd Pracy W Katowicach
✅ III FILAR – WSPARCIE BEZZWROTNE – INWESTYCJE W MŚP WRAZ Z UPROSZCZENIAMI DLA MŚP Śląskie Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie
✅ IV FILAR – SAMORZĄDOWE DZIAŁANIA WSPIERAJĄCE Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego 
✅ V FILAR – „WEJŚCIA KAPITAŁOWE” ZWIĘKSZAJĄCE ZAANGAŻOWANIE INWESTORÓW W REGIONIE Śląski Fundusz Rozwoju 

Dodatkowo zostaną przedstawione możliwości wprowadzenia dodatkowych optymalizacji kosztów związanych z działalnością B+R. Omówiona zostanie podatkowa ulga B+R za lata ubiegłe, w sytuacji gdy przedsiębiorstwo wykazywało zyski i opłacało podatki dochodowe. Ulga może stanowić dodatkowe źródło wpływów w związku z obecną sytuacją i ryzykiem spadku dochodów lub ich braku. Możliwości uzyskania ulgi przedstawi pan Hubert Gregorski – ekspert firmy CEBRIO ds. ulg B+R. 

Rejestracja na wydarzenie: https://slaski-pakiet-dla-gospodarki.konfeo.com/pl/groups

do góry